späť na nadradenú stránku

Starostlivosť o pokožku dieťatka


Ako sa starať o detskú pokožku?

Ošetrovanie jemnej detskej pokožky je dôležitým faktorom ovplyvňujúcim spokojnosť i zdravie našich najmenších. Ak hľadáte informácie súvisiace s touto témou, odpovede na otázky, ako často a čím dieťatko umývať a natierať, prinášame vám pár rád, ako sa starať o hygienu novorodenca, i o tom, čo nezanedbať a ako postupovať v prípade problémov. Odmenou za správnu starostlivosť vám bude jemná pokožka dieťatka a ruka v ruke s ňou aj jeho spokojnosť.

Pokožka novorodenca a dojčaťa je menej odolná voči nepriaznivým vonkajším vplyvom ako koža starších detí či dospelých. Povrchová vrstva jemnej detskej pokožky je tenšia, vysoko priepustná a aj funkcia mazových žliaz a termoregulácia nie sú ešte dostatočné. Dojčatá a batoľatá už majú vyvinutú rohovú vrstvu kože, ale ochranný film sa ešte netvorí a priepustnosť kože je vyššia ako u starších detí a dospelých. Preto si vyžaduje špeciálnu starostlivosť, ktorá ochranný plášť nenaruší a kožu primerane ochráni.

Spodná vrstva kože novorodenca a dojčaťa – škára – viaže, ale aj stráca veľké množstvo vody. Spojenie medzi pokožkou a škárou ešte nie je dostatočne vyvinuté, takže imunologická obranyschopnosť je slabšia ako u starších detí. Ako chrániť a starať sa o jemnú pokožku svojho dieťatka? Správnou voľbou kozmetických prostriedkov a pravidelnou starostlivosťou.

Značka Bupi rastie s deťmi...

Prináša tentokrát pre školákov 4 novinky, určené pre všetky športové a umelecké talenty. Lebo každé dieťa má talent, len ho musí ukázať! Naše produkty ich …

viac