späť na nadradenú stránku

Príbeh a história značky Bupi


Bupi detské mydlá - rok 1971

Rok 1971

Prvé detské mydlo bolo vyrobené v Palme už v roku 1971. Toto mydielko bolo predchodcom dnešných mydiel BUPI a bolo najpredávanejším mydlom v celom Československu. Poznala ho každá mamička a babička. Väčšina dnešných mamičiek vyrástla spolu s detským mydlom od Palmy. Naše babičky by o tom vedeli rozprávať...

 

Rok 1991

Detské mydlá od Palmy pod značkou BUPI prišli na trh v roku 1991 v troch variantoch: ako výberové mydlo s lanolínom, mydlo s klíčkovým olejom a mydlo s olivovým olejom. Palma v tom čase chcela priniesť do kategórie detských mydiel nové hodnoty, nové ochranné prísady pre detskú pokožku a najmä možnosť výberu viacerých variantov pre vtedajšie mamičky. V tom období neboli ešte inovácie bežnou každodennou záležitosťou ako dnes a rozšírenie portfólia na tri produkty bolo pre Palmu veľmi odvážne až priekopnícke.

Bupi detské mydlá - rok 1995

Rok 1997

Všetky tri varianty detského mydla BUPI sa na regáli rýchlo udomácnili a mamičky si ich obľúbili. Preto v roku 1997 prešli  mydielka inováciou - zmenou dizajnu obalu produktu, aby boli viac atraktívne pre mamičky a súčasne sa aj viac priblížili deťom.  Na každom mydielku bolo zobrazené bábätko, aby bol produkt jednoznačne zacielený, že je určený na detskú pokožku.

Bupi detské mydlá - rok 1997

Rok 1999

V roku 1999 prešli BUPI mydlá opäť zmenou dizajnu. V tomto kroku sa však zmenil už aj tvar mydielok.  Mydlo dostalo oválnejší tvar, tak aby bolo ľahšie uchopiteľné mamičke do ruky, ľahšie sa v nej šmýkalo a bolo príjemnejšie na dotyk. Nové dizajny znázorňovali veselé kúpanie detičiek už priamo na obale, čím jednoznačne určovali ich použitie.

Súčasne aj značka BUPI dostala na obale viac miesta a bola výrazne farebne odlíšená pre jednotlivé varianty. Takto sa značka BUPI postupne dostávala do očí a pamäti mamičiek stále častejšie a výraznejšie. Mydielka sa tešili neustále väčšej obľube mamičiek.

Bupi detské mydlá - rok 1999

Rok 2003

Od roku 2003 sa s detským mydlom BUPI začala spájať žabka Bupi, ktorá sa stala symbolom pre túto značku. V tomto čase boli moderné rôzne postavičky z kreslených rozprávok a preto spájanie produktov s postavičkami a zvieratkami bolo hitom. K mydlu sa najviac hodila žabka, ktorá má rada vodu a kúpanie... Bupi žabka sa okrem toho rada vo vode hrá a robí si bublinky z mydla. Žabka sa so značkou BUPI spája už viac ako 10 rokov a teší sa veľkej obľube u detí.

Bupi detské mydlá - rok 2003

Rok 2009 - súčasnosť

V roku 2009 prešli Bupi mydlá ďalšou grafickou zmenou, tak, aby niesli v sebe svoju dlhú tradíciu a vysokú kvalitu, ale zároveň sa priblíži dizajnom súčasným trendom, ktoré sú modernejšie. Žabka Bupi je symbolom týchto mydiel dodnes a spríjemňuje detské kúpanie väčšine slovenských a českých detí. Ku klasickému mydlu Bupi, ktoré je dodnes najpredávanejším detským mydlom na Slovensku, pribudli ďalšie produkty na starostlivosť o detskú pokožku, ktoré s kúpaním priamo alebo nepriamo súviseli. Vznikla tak celá rada BUPI produktov: detská pena na umývanie, detský šampón na vlásky a telo, detské mlieko, krém proti zapareninám, detské vlhčené utierky, špeciálny senzitívny detský gél na pranie a detská aviváž. Dnešným maminkám ponúkame teda široké portfólio produktov pod značkou BUPI, aby si všetky maminky mohli nájsť a vybrať taký produkt BUPI, ktorý pre svoje bábätká potrebujú. Ku klasickému BUPI mydielku, ktoré radi používajú si môžu doplniť ďalšie moderné produkty. Veríme, že s nimi budú rovnako spokojné ako boli a sú spokojné s mydielkami BUPI.

Bupi detské mydlá - rok 2014

Svet Bupi

Vitajte vo svete BUPI! Svet, ktorý je v súlade s p …

viac