späť na nadradenú stránku

Dotyk prírody pre vaše dieťatko


BUPI kozmetika – dotyk prírody pre vaše dieťatko

Je ako dotyk mamy. Jemný, nežný, hýčkajúci. Príroda vie, ako sa starať o bábätká a  BUPI to vie tiež. Vďaka prírodným zložkám obsiahnutým v našich kozmetických výrobkoch bude pokožka vašich detí hýčkaná a starostlivosť o ňu bude jemná a šetrná – presne taká, akú bábätká potrebujú.

Kozmetika BUPI obsahuje prírodné látky, ktoré sú pre pokožku veľmi prospešné a prirodzené. Jednotlivé zložky, ktoré sú v produktoch zastúpené, majú každá svoju funkciu a blahodarný účinok pri starostlivosti o jemnú detskú pokožku.
Prírodné látky v kozmetike BUPI sú pre vaše dieťatko také prirodzené a jemné, ako jemný dotyk mamy.

Kamilka

(v detskom tuhom mydle), ľudovo nazývaná harmanček, je liečivá rastlina, ktorá znižuje bolesť, hojí rany a bráni tvorbe jaziev. V kozmetike sa kamilky používajú na zmiernenie ekzémov, vyrážok a zápalov kože.

Lanolín

(v detskom tuhom mydle a šampóne) je tuk získaný z ovčej vlny, ktorý má ochranné vlastnosti, premasťuje pokožku a zabraňuje jej vysúšaniu. Výhoda lanolínu spočíva v tom, že ihneď po nanesení uľaví od bolesti a zabráni prísunu nežiaducej vlhkosti do rany zvonku, čím pôsobí hojivo a upokojujúco.

Olivový olej

(v detskom tuhom mydle) obsahuje vitamíny B, A, C a E, ktoré sa podieľajú na ochrane pokožky pred slnečnými lúčmi. Kozmetika s prísadou olivového oleja je výnimočná v tom, že zanecháva pokožku jemnú a vláčnu, udržuje vlhkosť a navyše sa ľahko vstrebáva.

Slnečnicový olej

(v telovom mliečku a kréme proti zapareninám) je prírodný olej s vysokým obsahom kyseliny linolovej. Pokožku vyživuje, zvláčňuje a vďaka obsahu vitamínu E ju výborné hojí a regeneruje..

Makadamiový olej

(v telovom mliečku a kréme proti zapareninám) má blahodarné účinky na pleť, ako aj na celkové zdravie. Obsahuje veľa účinných látok, z ktorých prevládajú hlavne vitamíny A, B, E, nenasýtené mastné kyseliny, selén a zinok. Treba tiež vyzdvihnúť jeho vysoký ochranný účinok proti UV žiareniu, s faktorom 3 až 4.

Hroznový olej

(v telovom mliečku a kréme proti zapareninám) – jedná sa o výnimočný, za studena lisovaný olej z hroznových jadierok. Pre svoje liečivé a hojivé účinky je bohato využívaný v kozmetickom priemysle. Má protizápalové a antibakteriálne účinky a obsahuje najsilnejší prírodný antioxidant – procianidín. Pokožku chráni pred stratou prirodzenej vlhkosti.

D-panthenol

(v šampóne a kréme proti zapareninám, vo vlhčených utierkach Ultra Soft) je vitamín s protizápalovým, upokojujúcim a hydratačným účinkom. Zabezpečuje ľahké rozčesávanie vlasov, zamedzuje lámavosti vlasov a podporuje ich rast.

Alantoín

(v umývacej pene) je prirodzenou zložkou ľudského organizmu, ktorá urýchľuje regeneráciu buniek. Má výrazné hojivé a regeneračné účinky, zjemňuje a upokojuje pokožku, zmierňuje jej podráždenie, pôsobí protizápalovo a mierne dezinfekčne.

Včelí vosk

(v kréme proti zapareninám) je komplexný materiál zložený z vyše 300 substancií, ktorý má mimoriadne ochranné a liečivé účinky. Vyniká svojím všestranným využitím a dôležité je vyzdvihnúť jeho antibakteriálne a antibiotické vlastnosti.

Bisabolol 

(v kréme proti zapareninám a vlhčených utierkach) – účinná látka, ktorá je jednou zo súčastí kamilkového extraktu. Má protizápalové, upokojujúce a mierne dezinfekčné účinky a s obľubou sa využíva v kozmetických prípravkoch pre deti.

Aloe vera

(vo vlhčených utierkach Sensitive) má zvlhčujúci a zjemňujúci účinok na pokožku, lieči zápalové procesy, citlivú, suchú a popraskanú pokožku. Obsahuje horčík, vápnik, zinok, selén, vitamíny, aminokyseliny a ďalších vyše 300 rôznych látok.