späť na nadradenú stránku

Bupi rozprávka


Bupi Žabka žabáva detičky a pripravila si pre vaše malé žabky rozprávku o malej roztopašnej žabke.

Na kraji lesa, kúsok od priezračne čistého rybníčka bývala odnepamäti spokojná žabia rodinka. Maminka, ocko a ich malá neposedná žabka menom Bupi. Celý deň len poskakovala sem a tam, šantila s kamarátmi a zaujímala sa o každú maličkosť, ktorá ju na ceste stretla.

Večer čo večer to však maminka s ockom mali ťažké. Hľadali svoju malú Bupi a volali na ňu, že je najvyšší čas ísť do postieľky. Ale malej roztopašnici Bupi sa ešte nechcelo spinkať, a preto sa naschvál vracala domov celá špinavá a ufúľaná od blata. Len aby mohla ešte aspoň chvíľočku ostať vo vani, v ktorej sa tak rada hrala. „Všade samé blato“! horekovala zakaždným Bupi maminka a popritom zbierala zo zeme žabkine špinavé oblečenie, ktoré nie a nie vyprať.

Maminka sa preto rozhodla, že dá na svoju Bupi väčší pozor a postráži si ju pekne doma, aby sa tak veľmi nezašpinila. Celý deň sa s ňou hrala a nespustila ju vôbec z očí. A podarilo sa! Večer bola Bupi skutočne nádherne čistulinká, nikde ani špinka. Na ďalší deň to maminka chcela zopakovať, no malá Bupi sa postavila k oknu a smutne presmutne sledovala svojich kamarátov, ktorí veselo šantili vonku a volali na Bupi, aby sa k nim pridala. Bupi tak veľmi chcela vybehnúť za kamarátmi na lúku pri rybníku, až sa jej po tvári začali kotúľať velikánske žabie slzičky. Čo mala maminka robiť? Tíško si vzdychla a otvorila dvere. Malá Bupi ani na chvíľočku nezaváhala a dlhými skokmi si to namierila rovno medzi svojich kamarátov.
V to popoludnie stretla maminka Bupi žabky susedku a zverila sa jej so svojím každodenným „zablateným“ trápením. Dobrá pani susedka si ju vypočula a poradila žabkinej maminke, aby si kúpila v ich malom obchodíku jemné a voňavé mydlo, ktoré sa tiež volá BUPI, a ktorým svoju malú žabku ľahko a rýchlo vyumýva.
No a maminka bola nadšená! Jej nové mydlo nielenže krásne voňalo, ale účinkovalo tak dobre, že si preň začali chodiť do obchodu maminky ufúľaných ratolestí zo širokého okolia. Milá predavačka vždy ochotne zabalila mydlo BUPI do hodvábneho papiera, previazala krásnou farebnou stužkou a ešte pridala obrázok malej roztopašnej Bupi žabky, ktorá ako prvá mydielko začala u nej kupovať a denne ho používať. A takto sa malá neposedná Bupi žabka dostala na obal mydielka BUPI a do kúpeľní ku všetkým malým detičkám.

A možno aj u vás doma každý večer poskakuje doma malý neposedník, ktorému sa vôbec, ale vôbec nechce ísť do postieľky. Možno je to práve preto, že sa teší do vane, kde sa vyblázni so svojou malou kamarátkou Bupi, o ktorej sa mu neskôr budú snívať len tie najkrajšie sníčky.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé hry a súťaže pre vás aj pre vaše žabky. Sledujte facebookový profil BUPI - ŽABKA a "žabávajte" sa s Bupi žabkou celé leto :)

Stiahnite a vytlačte si rozprávku:

Kliknite na súbor nižšie a stiahnite si Bupi rozprávku.

Na stiahnutie